Łódzkie Czyta

3 Edycja konkursu "W kadrze i dymku"

Wspólnie z Klubem Miłośników Fantastyki "Sagitta" oraz Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Oddział w Sieradzu zapraszamy młodzież do udziału w konkursie wiedzy o komiksie "W kadrze i dymku". Celem konkursu jest rozwijanie i kształtowanie wyobraźni, rozbudzanie wrażliwości i umiejętności literackich, kreatywności uczestników, wzbogacanie kultury słowa, zapoznanie uczestników ze sztuką komiksową, popularyzacja komiksu jako medium edukacyjnego i międzygatunkowego, wprowadzenie w świat kultury, promocja książki i czytelnictwa oraz integracja społeczności z biblioteką.

Konkurs skierowany jest do zainteresowanej tematyką komiksów młodzieży klas VI-VIII szkół podstawowych i szkół średnich z terenu powiatów: sieradzkiego, łaskiego i zduńskowolskiego. Zadanie uczestników polega na rozwiązaniu krzyżówki konkursowej, podaniu prawidłowego hasła i wypełnieniu wszystkich pól oraz napisaniu eseju na temat "Mój ulubiony/wymarzony bohater mangi lub anime".

Konkurs rozpocznie się 19 października 2021 r. o godzinie 10.00 i będzie trwać do godziny 19.00. W tym czasie uczestnicy otrzymają na podanego emaila zadanie konkursowe – krzyżówkę i wzór eseju.  

Chęć udziału w konkursie należy zgłosić za pośrednictwem poczty elektronicznej (na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do 15 października 2021 r. do godziny 18.00.
Zachęcamy do udziału w konkursie - przygotowaliśmy atrakcyjne zestawy komiksów oraz nagrody-niespodzianki dla trzech laureatów!

Szczegóły w regulaminie:

https://pbp.sieradz.pl/konkurs-wiedzy-o-komiksie,n2843.html


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń