Łódzkie Czyta

Kalendarz wydarzeń

Spotkanie ze Stefanem Türschmidem i promocja książki „Czwarty czerwony” w Łodzi

Środa 15 listopad 2017, 17:00

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zaprasza 15 listopada 2017 r. o godz. 17.00 na spotkanie ze Stefanem Türschmidem i promocję książki „Czwarty czerwony” (wyd. REBIS). Spotkanie poprowadzi redaktor Anna Groblińska z Radia Łódź.

Spotkanie będzie połączone z recitalem Olgi Maroszek, solistki Teatru Wielkiego w Łodzi.

Podczas spotkania będzie można  zakupić książkę w promocyjnej cenie.

Stefan Türschmid, autor bestsellerowej powieści Mrok i mgła, tym razem przenosi czytelnika do Rosji początków XX wieku. Jan – polski szlachcic, kawalerzysta, jeździec konkursowy i Katia – młodziutka rosyjska śpiewaczka. Piękni, młodzi, zakochani. I gdy już się wydaje, że ich szczęściu nic nie może zagrozić, Europa staje w ogniu. Jana i Katię rozdziela przetaczająca się przez kontynent wojna, a potem rewolucja. Ich świat nie jest już światem muzyki i pięknych koni, lecz światem krwi, głodu i strachu. Czy ich miłość przetrwa tę trudną próbę?

Czwarty czerwony, w którym autor po mistrzowsku splata prawdę historyczną z fikcją literacką, odkłamuje rewolucję październikową – której setna rocznica przypada w roku 2017 – i wojnę domową w Rosji, opowiada dzieje Legionów Polskich i wojny polsko-bolszewickiej. Czytelnik znajdzie tu historie zwykłych niezwykłych ludzi, wielkich przywódców i polityków: cara Mikołaja II, Józefa Piłsudskiego i Włodzimierza Iljicza Lenina.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Wróć

Partnerzy