Łódzkie Czyta

Kalendarz wydarzeń

Kultowy PRL w Łodzi – ludzie i miejsca

Wtorek 21 styczeń 2020, 18:00

PRL to dla Was czas młodości i wspomnień? A może urodziliście się za późno, by to pamiętać? Kochacie Łódź i chcecie o niej wiedzieć jak najwięcej? Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego oraz Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zapraszają wszystkich na cykl wykładów do pt. „Łódź w PRL. PRL w Łodzi”.

Będzie to opowieść o życiu codziennym, które toczyło się w tle wielkiej polityki. W tę PRL-owską podróż zabiorą uczestników m.in. miłośnicy Łodzi – Ryszard Bonisławski, Kalina Jerzykowska, Joanna Podolska, znani łódzcy historycy – Przemysław Waigertner, Adam Sitarek, Ewa Wiatr, historyk sztuki – Błażej Ciarkowski, dziennikarze – Grzegorz Mnich, Gustaw Romanowski i inni.

To nie wszystko – ciepłą wiosna organizatorzy zaproszą na dwa spacery po Łodzi czasów PRL.

Inauguracja cyklu odbędzie się już 21 stycznia 2020 r. (wtorek) o godzinie 18:00 w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana spotkaniem pt. „Kultowy PRL w Łodzi – ludzie i miejsca”. Ryszard Bonisławski i Kalina Jerzykowska opowiedzą o najbardziej znanych symbolach i osobach PRL-owskiej Łodzi, głównie o przedstawicielach artystycznej bohemy, często do dziś żywych w pamięci łodzian.

Spotkanie poprowadzi Joanna Podolska.

Wykaz pozostałych spotkań dostępny jest na stronie internetowej Wydawnictwa UŁ

www.ksiegarnia.uni.lodz.pl

Miejsce : Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

Wróć

Partnerzy