Łódzkie Czyta

Kalendarz wydarzeń

Mieszkańcy regionu łódzkiego w czasie pandemii

Od Poniedziałek 04 maj 2020
Do Niedziela 31 maj 2020

Materiały informacyjne o akcji

 

"Mieszkańcy regionu łódzkiego w czasie pandemii"

Akcja Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

Wszyscy dobrze pamiętamy  dzień 01.01.2020, pamiętamy  serdeczne  życzenia noworoczne i nadzieję, że rozpoczynający się nowy etap życia przyniesie dobre, spokojne dni, chwile szczęścia i spełnienie marzeń i planów.  Jednak los, w swojej przewrotnej naturze, przewidział dla nas scenariusz daleko odbiegający od serdeczności  noworocznych powtarzanych bliskim, przyjaciołom i znajomym.

 Obawa o zdrowie i życie, izolacja, opustoszałe ulice miasta, tęsknota za najbliższymi,  poczucie ustawicznego zagrożenia,  osamotnienie, walka o zapewnienie środków do życia to rzeczywistość i dzień powszedni  większości z nas.

Pandemia,  traktowana przez gremia ekspertów jako  największa katastrofa humanitarna z jaką musimy się zmierzyć od czasów II Wojny Światowej, wywarła także wielki wpływ na życie mieszkańców  województwa łódzkiego.  Wielu z nas musi przetrwać obowiązkową izolację, wielu mierzy się z chorobą, a wszyscy dzień po dniu toczymy walkę z niewidzialnym wrogiem.

Akcja "„Mieszkańcy regionu łódzkiego w czasie pandemii” dedykowana jest  wszystkim pełnoletnim mieszkańcom  województwa łódzkiego.  Serdecznie zachęcamy do spisania swoich przeżyć, doznań, refleksji związanych z życiem w czasach epidemii.  Formę, objętość czy gatunek literacki  zapisków pozostawiamy do wyboru uczestnikom.  Dla twórców akcji istotne jest zarejestrowanie i przechowanie dla przyszłych pokoleń wszelkich relacji związanych z tym trudnym czasem. Zmienione  w wyniku pandemii warunki życia łodzian i mieszkańców regionu łódzkiego to również ważny wycinek historii.   

Akcja "„Mieszkańcy regionu łódzkiego w czasie pandemii”  przebiegać będzie w dwóch etapach:

Etap 1 -  04.05.-31.12.2020 -  nadsyłanie tekstów do Biblioteki. W tym terminie uczestnicy przekazują do Biblioteki teksty wspomnień, opisy sytuacji związane z życiem w regionie łódzkim w czasie pandemii. Teksty mogą dotyczyć konkretnych wydarzeń,  osób lub życia w okresie kwarantanny. W tym względzie Biblioteka pozostawia uczestnikom pełną dowolność.

Etap 2 - opracowanie tekstów i publikacja w formie książki elektronicznej na stronie internetowej WBP  w pierwszym kwartale 2021.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji. Nie pozwólmy, aby nasze wspomnienia i  doświadczenia  z trudnego okresu walki z pandemią zatarł czas.

Szczegóły dotyczące akcji ujęto w Regulaminie dostępnym w Dziale Informacji Naukowej WBP oraz opublikowanym na stronie Biblioteki www.wbp.lodz.pl, tutaj także mogą Państwo pobrać Regulamin i formularz zgłoszeniowy.

Wszelkich informacji dotyczących Akcji udzielają pracownicy Działu Informacji Naukowej na miejscu w Bibliotece oraz pocztą elektroniczną (adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
i telefonicznie ( nr tel. 42 6630333)

 

Pobierz regulamin

Pobierz formularz zgłoszeniowy

 

Wróć

Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń