Łódzkie Czyta

Konkurs literacki „1920”

Konkurs literacki „1920”

W związku z tegorocznymi obchodami setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej, Biuro Programu "Niepodległa" ogłosiło ogólnopolski konkurs literacki „1920”.

Organizatorzy przewidzieli nagrody pieniężne: do 10 nagród równoważnych, w wysokości 4 tysięcy złotych brutto każda. Organizator postara się najlepsze prace wydać w antologii pokonkursowej (razem z tekstami członków jury), która ukaże się w setną rocznicę podpisania traktatu ryskiego, kończącego wojnę polsko-bolszewicką: 18 marca 2021 roku. W komisji konkursowej zasiądą m.in. przedstawiciele Biura Programu „Niepodległa”, uznani pisarze oraz przedstawiciele wydawnictwa. Ogłoszenie wyników nastąpi w październiku 2020.
Zgłaszana praca nie może przekraczać objętości 30 000 znaków ze spacjami. Konkurs jest przeznaczony dla osób, które mają ukończony 16. rok życia.
Prace należy przesyłać do 15 sierpnia 2020 roku na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Jedna osoba może zgłosić jeden tekst.

Szczegółowe informacje oraz zasady uczestnictwa znajdują się na stronie:

1920 - ogólnopolski konkurs literacki

Zachęcamy do udziału w konkursie!


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń