Łódzkie Czyta

Konkurs literacki dla dorosłych "Najważniejsza książka w mojej rodzinie"

Regulamin konkursu literackiego dla dorosłych

Najważniejsza książka w mojej rodzinie

I. Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem konkursu ,,Najważniejsza książka w mojej rodziniejest Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Sieradzu, zwana dalej Organizatorem. Regulamin  konkursu  dostępny  jest  w  siedzibie  Organizatora  oraz na stronie internetowej www.pbp.sieradz.pl
 2. Przy realizacji projektu biblioteka będzie współpracować z Rozgłośnią Regionalną „Nasze Radio 104,7 FM” i Telewizją Regionalną 8TVR, które będą informować o przebiegu konkursu.
 3. Osobą do kontaktu w sprawach związanych z konkursem jest p. Zofia Olechnowicz, kierownik Działu Udostępniania Zbiorów i Promocji Książki PBP, tel. 43 822 36 71.
 4. Konkurs realizowany  jest  w  ramach  projektu  „Dumni  ze  swoich  małych  ojczyzn”, na który biblioteka pozyskała dofinansowanie z Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach dziewiątej edycji ogólnopolskiego programu grantowego „Patriotyzm Jutra”.

II. Uczestnicy konkursu:

Konkurs adresowany jest do dorosłych mieszkańców Sieradza i powiatu sieradzkiego.

III. Cele konkursu:

 1. Budzenie zainteresowania dziejami własnych rodzin.
 2. Rozwijanie talentów literackich.
 3. Promowanie wartościowej literatury i jednoczenie wokół niej przedstawicieli kilku pokoleń.
 4. Promowanie postaw patriotycznych.
 5. Budzenie zainteresowania historią Polski i regionu.

IV. Zasady i warunki uczestnictwa

 1. Udział w konkursie polega na samodzielnym opisaniu książki, która odegrała znaczącą rolę w dziejach rodziny. Forma wypowiedzi jest dowolna (np. recenzja, opis, wywiad z członkiem rodziny). Na konkurs można przysłać prace, które nie były nigdzie publikowane ani nagradzane w innych konkursach.
 2. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę.
 3. Praca nie powinna przekraczać 3 stron maszynopisu (2500 znaków na stronę).
 4. Wszystkie prace konkursowe powinny być opatrzone nazwiskiem autora, adresem zamieszkania, numerem telefonu kontaktowego.
 5. Przystąpienie do konkursu oznacza, że uczestnik wyraża zgodę na publikację swoich danych osobowych (imię i nazwisko) na stronie internetowej Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu (www.pbp.sieradz.pl) oraz w informacjach o konkursie, które będą ukazywać się w lokalnych mediach i na portalach internetowych.
 6. Do pracy konkursowej należy dołączyć wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy, który stanowi załącznik do niniejszego regulaminu.
 7. Prace konkursowe zostaną ocenione przez niezależne jury, w skład którego wejdą między innymi literat i historyk.
 8. Nagrodami w konkursie będą książki.
 9. Prace przyjmowane będą drogą elektroniczną do 8 września 2017 r. pod adresemTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - w temacie e-maila prosimy wpisać „Najważniejsza książka w mojej rodzinie”. Prace w formie papierowego wydruku można też dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty (decyduje data wpływu!) na adres: Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Żwirki i Wigury 4, 98-200 Sieradz z dopiskiem: Konkurs „Najważniejsza książka w mojej rodzinie”.
 10. Nagrodzone prace konkursowe opublikowane zostaną na stronie internetowej biblioteki (www.pbp.sieradz.pl) na zasadach licencji Creative Commons (CC BY-NC-ND 3.0, treść licencji https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/pl).
 11. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w bibliotece 20 września 2017 roku o godzinie 18.00.
 12. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu.
 13. Organizator  konkursu  oświadcza,  że  prace  konkursowe  nie  zostaną  wykorzystane w celach komercyjnych.
 14. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do wystawiania i publikowania prac konkursowych, po ich uprzednim zredagowaniu, bez wypłacania honorariów autorskich.
 15. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do ostatecznej interpretacji regulaminu konkursu.

 Pobierz regulamin
Pobierz formularz zgłoszeniowy


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń