Łódzkie Czyta

Pociąg do Książki - Niezwykła piosenka promująca czytelnictwo

 

Czy można opowiadać o książkach, ich autorach i czytaniu w piosence? Można! W Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Łodzi powstała kolejna, czwarta już wyjątkowa produkcja muzyczna zrealizowana wzorem poprzednich w profesjonalnym studio nagraniowym z montażem teledysku. Realizacją dźwięku zajął się Łukasz Robakiewicz, a teledysk zrealizowany został w oparciu o fachowców związanych z Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi. Efekt po prostu trzeba zobaczyć! Wystarczy wpisać tytuł utworu na kanale YOUTUBE.

POCIĄG DO KSIĄŻKI to dobra zabawa słowna przy edukacyjnej piosence promującej czytelnictwo i książkę. Jesteśmy przekonani że piosenka może znaleźć swoje miejsce w każdej polskiej szkole i w każdym polskim domu, szczególne miejsce zajmując wśród dzieci i młodzieży. Autorem słów i muzyki jest Rafał Tomczyk. Piosenkę nagrała czwórka uzdolnionych muzycznie nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Łodzi.

W tekście pojawiają się postaci znanych autorów książek, a tytułowy pociąg jedzie przez ksiąg równiny do wyobraźni jasnej krainy. Piosenka doskonale wpisuje się w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Zapraszamy do naszego pociągu mając nadzieję, że wkrótce pojedziemy nim wszyscy razem z myślą o dzieciach, które z piosenką chętnie sięgną na półkę z książkami.

Dyrekcja
Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Łodzi

PROFIMUSIC
Rafał Tomczyk


Partnerzy


 
Najbliższe wydarzenia

9 Paź. 2017, poniedziałek - Cały dzień
Najciekawsze zbiory Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
24 Paź. 2017, wtorek, godz.: 13:00
Spotkanie z Autorami Zeszytów Gidelskich
24 Paź. 2017, wtorek, godz.: 17:00
Spotkanie z Piotrem Ossowskim i promocja książki "Czerwona Michalina"
25 Paź. 2017, środa, godz.: 17:00
Spotkanie z dr. Sebastianem Pilarskim
25 Paź. 2017, środa, godz.: 18:00
Spotkanie z Wiesławą Suejecką
27 Paź. 2017, piątek, godz.: 15:00 - 17:00
Kodowanie z kodu Game Lab w Łęczycy
8 Lis. 2017, środa, godz.: 17:00
Polskie Śpiewanie w Łodzi