Łódzkie Czyta

"Łódzkie Czyta" na festynie w Kwiatkowicach

15 lipca 2012 na terenie parku w Kwiatkowicach odbył się XVIII Festyn Sportowo - Rekreacyjny zorganizowany przez miejscowe stowarzyszenia i organizacje. Była to doskonała okazja do promowania Gminnej Biblioteki Publicznej w Wodzieradach z siedzibą w Kwiatkowicach, jak również kampanii społecznej "Łódzkie Czyta", w której nasza placówka bierze udział. O samej kampanii, jej celach i zamierzeniach mówiła dyrektor biblioteki Jolanta Grabowska. Zachęcaliśmy do spędzania wolnego czasu z książką, zorganizowaliśmy przedstawienie teatralne oraz głośne czytanie.

Wspólnie z nauczycielkami ze Szkoły Podstawowej w Kwiatkowicach Beatą Omiecińską i Ewą Cymerman przygotowaliśmy inscenizację "Święto Bajek". W spektaklu wystąpiły dzieci – absolwenci tegorocznej zerówki. Młodzi aktorzy w rolach baśniowych bohaterów bardzo spodobali się zgromadzonej w parku publiczności.

Podczas festynu nie zabrakło również konkursów, zagadek literackich i głośnego czytania. Zaproszeni przez bibliotekę goście czytali wybrane wiersze dla dzieci. Wśród lektorów byli między innymi: Sekretarz Gminy Wodzierady Barbara Kacprzak, Prezes Stowarzyszenia Klub Kobiet "Kwiatkowianki" Iwona Nowak oraz lokalna poetka Jolanta Kaczmarek.

W ten sposób "Łódzkie Czyta" bawiło się na festynie w Kwiatkowicach!


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń