Łódzkie Czyta

Spotkanie z Małgorzatą Ziętkiewicz

1 marca 2016 r. gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi była dziennikarka - Małgorzata Ziętkiewicz, która zabrała nas do niezwykłego świata kultury – tej z najwyższej półki. Podzieliła się również  z nami swoimi doświadczeniami z pracy dziennikarza telewizyjnego.

Małgorzata Ziętkiewicz jest autorką magazynu kulturalnego „Wysokie C” realizowanego na antenie Telewizji Polsat News i Telewizji Polsat News 2 oraz dziennikarką „Wydarzeń” w Telewizji Polsat. Warto przypomnieć związki dziennikarki z Łodzią - Małgorzata Ziętkiewicz jest absolwentką VI Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Łodzi, w którym, jak mówi, wszystko Jej pasowało oprócz dojazdów oraz absolwentką Wydziału Prawa UŁ. Jak sama przyznaje do ukończenia prawa przekonał Ją Marek Markiewicz mówiąc, że powinna skończyć prawo jeśli chce być dziennikarką i posiadać szeroką wiedzę o świecie.  Karierę dziennikarską rozpoczęła w Łódzkim Oddziale Telewizji Polskiej. Po przemianach 1989 roku przeniosła się do Warszawy, gdzie potrzebowano nowych, młodych dziennikarzy do tworzenia Wiadomości. Dziennikarstwo uważa za pracę zaufania publicznego, w swoich reportażach nie boi mówić się prawdy, nawet tej niewygodnej. Od kilku lat związana jest z telewizją Polsat.

Wtorkowe popołudnie z kulturą z najwyższej półki niestety już za nami. Na szczęście w każdy niedzielny wieczór, w Polsacie możemy obejrzeć autorski program Małgorzaty Ziętkiewicz „Wysokie C”, do którego oglądania bardzo Państwa zachęcamy.


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

3 Lis. 2020, wtorek, godz.: 18:00
Spotkanie on-line dla dzieci z Elizą Piotrowską
10 Lis. 2020, wtorek, godz.: 11:00
"Patroni roku 2020" - quiz w Sieradzu