Łódzkie Czyta

„Podróże po literaturze” – „Ruszamy na Kaszuby!” z Klubem Polskiego Podróżnika

W środę 30 marca br Kasia i Maciej Marczewscy zabrali uczestników spotkania w Bibliotece w Łęczycy na Kaszuby. Udowodnili, że nie trzeba wyjeżdżać daleko, aby przeżyć świetną przygodę. Pokazali 10 pomysłów na 1-dniowe tematyczne wycieczki po Polsce. Chętni otrzymali również mapy, książki i przewodniki od organizacji turystycznych z całej Polski.

Kasia i Maciej opowiedzieli jak zorganizowali 10-dniowy urlop na Kaszubach i jak każdego dnia odwiedzali inny zakątek regionu. Opowiedzieli o najciekawszych miejscach i atrakcjach Kaszub. Pokazali tamtejsze miasta, zamki, pałace, położone w malowniczej okolicy wśród lasów i jezior, miejsca pełne historii, magii i kaszubskiej kultury. Spotkanie było pełne wskazówek i sprawdzonych pomysłów na udane dni na Kaszubach.

Spotkanie zakończyło losowanie upominków i regionalnych przewodników od organizacji turystycznych.

Spotkanie zrealizowane przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy i PTTK Ziemi Łęczyckiej w ramach projektu „Podróże po literaturze” finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Instytutu Książki.


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

3 Lis. 2020, wtorek, godz.: 18:00
Spotkanie on-line dla dzieci z Elizą Piotrowską
10 Lis. 2020, wtorek, godz.: 11:00
"Patroni roku 2020" - quiz w Sieradzu