Łódzkie Czyta

Spotkanie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą w Łęczycy

05 maja 2016 r. w ramach akcji promującej czytelnictwo „Z książką na walizkach” Filia Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zorganizowała spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą. Uczestniczyli w nim uczniowie klas III z łęczyckich szkół podstawowych.

Małgorzata Strękowska-Zaremba - pisarka, dziennikarka, recenzentka, współautorka podręczników. Laureatka licznych nagród, wyróżnień i nominacji. Pisanie dla dzieci rozpoczęła wiele lat temu od publikacji w piśmie dla najmłodszych – „Misiu”. Od tego czasu napisała wiele książek dla dzieci. Między innymi cykle o Okropnym Maciusiu, Filipku, detektywie Kefirku.

Tematem spotkania były odkrycia. Autorka czytała fragmenty książki o Filipku. Uczniowie słuchali z wielkim zainteresowaniem i zadawali wiele pytań. Po spotkaniu uczestnicy mogli zakupić książki autorki i otrzymać autograf.

Dla uczestników spotkania wcześniej był ogłoszony konkurs plastyczny „Odkrywcy”. Z prac, które wpłynęły Pani Małgorzata Strękowska-Zaremba wybrała trzy prace, które zostały nagrodzone książkami pisarki, a jedna została zabrana do dalszej oceny podczas finału akcji „Z książką na walizkach”, która odbędzie się w najbliższą sobotę w Sieradzu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń