Łódzkie Czyta

"Przytul poezję" - happening w miejskiej bibliotece w Wieluniu

21 marca 2017 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu odbył się happening "Przytul poezję".

Organizatorami wydarzenia byli Ja gęgole! Klub Satyryka oraz Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu. Wśród partnerów projektu znaleźli się: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieluniu, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu, II LO im. Janusza Korczaka w Wieluniu, Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu, Radio Ziemi Wieluńskiej, TVK WSM, Dziennik Łódzki. Inicjatorką literackiego wydarzenia i prowadzącą spotkanie była lokalna poetka Magdalena Kapuścińska. W przedsięwzięciu wzięli udział m.in. uczniowie wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych oraz lokalni poeci.

W bardzo ciekawym programie happeningu znalazły się: wykład Magdaleny Kapuścińskiej "Rola poety w kształtowaniu kultury", poezja śpiewana w wykonaniu uczennic II LO im. Janusza Korczaka w Wieluniu, quiz poetycki, spotkanie z poetą Maciejem Bieszczadem, liryczny recital Zofii Szpikowskiej oraz Salonik poetycki czyli publiczny odczyt dowolnie wybranych wierszy. Pięknym anturażem dla wydarzenia było okno poezji – wystawa poetyckich pejzaży przygotowana przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieluniu. Podczas happeningu można było skorzystać z konsultacji literackich u obecnych na spotkaniu lokalnych poetów.

Zachęcamy do "przytulania" poezji na co dzień, korzystając z oferty książkowej Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieluniu.


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia