Łódzkie Czyta

"Indie czyli Świat" - spotkanie z podróżnikiem Markiem Pindralem w Łęczycy

15 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie pt. „Indie czyli świat”.  Po raz kolejny gościem naszych spotkań, był podróżnik Marek Pindral. Zabrał nas w podróż przez Indie do miejsc i ludzi, których  sam poznał. Barwny język, jakim przekazywał swoją opowieść, sprawił, że w wyobraźnia przeniosła do opisywanego przez niego kraju. Na spotkaniu opowiedział min. o wizycie w Bibliotece Liści Palmowych, gdzie spisane są losy ludzkości, przeszłe ale i przyszłe, o prywatnej audiencji , na której przyjął go  Sai Baba wcielenie bóstwa, o świątyni,  gdzie kamienne posągi splecione są w erotycznym uniesieniu oraz o takiej w której czci się i karmi mieszkające w niej szczury. Opowiadał to z właściwym sobie poczucie humoru, na który żywo reagowali słuchacze.
Podkreślał, że podróż do Indii to również podróż w głąb samej siebie, gdyż tamtejsza duchowość skłaniając człowieka do zatrzymania się, do przemyśleń i refleksji nad sobą.

Opowieści towarzyszyła prezentacja fotografii przepełnionych wielością szczegółów i barw, co dodatkowo pobudzało na doznania odbiorcy.

Po spotkaniu Pan Marek odpowiedział na wiele pytań a na koniec podpisywał egzemplarze swojej książki.


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

8 Lip. 2020, środa, godz.: 14:00 - 16:00
Wakacje w Bibliotece w Łęczycy