Łódzkie Czyta

Spotkanie z Makisem Tsitasem w Kutnie

Wizyta greckiego pisarza Makisa Tsitasa w kutnowskiej bibliotece zakończyła cykl pt. Greckie impresje. Spotkanie oscylowało wokół tematu jego, nagrodzonej Międzynarodową Nagrodą Literacką, książki Bóg mi świadkiem.

Powieść została przetłumaczona na 8 europejskich języków i swą popularność zawdzięcza nie tylko wątkowi literackiemu, ale również specyficznemu językowi, który krótko można określić żargonem ulicy. Główny bohater jest postacią raczej antypatyczną i zniechęcającą do poznawania go - stwierdzili uczestnicy po wysłuchaniu fragmentu powieści czytanego w języku greckim przez Makisa Tsitasa. Książka miała jednak pokazać Grecję z innej perspektywy, jakiej przeważnie używają turyści odwiedzający Grecję i traktujący ją tylko jako miejsce swojego odpoczynku. Tsitas w swej książce odmalowuje zabawny ale i boleśnie smutny portret Grecji, jej wad i sprzeczności, które nią targają  oddając przy tym hołd wszystkim antybohaterom współczesnego, dekadenckiego świata.

Po spotkaniu, którego dodatkową atrakcją był posłuchanie egzotycznego dla wszystkich języka greckiego,  czytelnicy mogli uzyskać autografy i wykonać  pamiątkowe zdjęcie z pisarzem.


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

8 Lip. 2020, środa, godz.: 14:00 - 16:00
Wakacje w Bibliotece w Łęczycy