Łódzkie Czyta

Tydzień Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gidlach

Tydzień Bibliotek przebiegający pod hasłem „(Do)Wolność Czytania” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gidlach został zainaugurowany w dniu 08.05.2018 r. konkursem „Mistrz Pięknego Czytania”. O ten tytuł zmagali się uczniowie klas III-IV oraz klas V-VII z terenu Gminy Gidle. Uczniowie losowali fragmenty utworów A.A. Milne „Kubuś Puchatek” oraz  E. Niziurskiego „Sposób na Alcybiadesa”.

Z okazji Dnia Bibliotekarza w środowe popołudnie 09.05.2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej  w Gidlach spotkały się członkinie Klubu Miłośników Książek.

Grono czytelników naszej biblioteki powiększyło się o uczniów dwóch klas I PSP w Gidlach. W dniu 10.05.2018 r. odbyło się uroczyste pasowanie podczas którego wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz założyły własną kartę biblioteczną i wypożyczyły książkę.

Podczas Tygodnia Bibliotek odwiedziły nas również wycieczki dzieci  z Publicznego Przedszkola w Gidlach. Grupa 6-latków zapoznała się z obrazkowym teatrzykiem Kamishibai oraz wysłuchała bajki „O gąsienicy, która zamieniła się w motyla”. Dzieci 5-letnie wzięły udział w głośnym czytaniu oraz rozmowie na temat zasad dobrego zachowania w różnych miejscach i sytuacjach. Dzieci z grupy 3-4-latków dowiedziały się jak wygląda wypożyczanie książek, do czego służy karta biblioteczna oraz jakie są zasady postępowania z książką.


Partnerzy


 




 

Najbliższe wydarzenia

8 Lip. 2020, środa, godz.: 14:00 - 16:00
Wakacje w Bibliotece w Łęczycy