Łódzkie Czyta

Pisarka Agnieszka Gadzińska w Filii nr 3 MBP w Sieradzu

Pisarka Agnieszka Gadzińska w Filii nr 3 MBP w Sieradzu

 

W dniu 8. października w Filii nr 3 MBP w Sieradzu odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci Agnieszką Gadzińską, w którym uczestniczyli uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr 9.

Pisarka na co dzień jest instruktorem do spraw kulturalno - oświatowych w Domu Kultury w Łubowie. W 2014 roku zadebiutowała w świecie literatury dla dzieci powieścią "Sklota i reszta świata". Książka spotkała się z pozytywnym odbiorem krytyków literackich, a przede wszystkim dzieci i ich rodziców. Obecnie seria o  rezolutnej Sklocie i jej przyjaciołach liczy już cztery tytuły. Pozostałe książki autorstwa Agnieszki Gadzińskiej to: „Ostatni krzyk mody”, „Duch potrzebny od zaraz”, „Kłopoty z ulicy Rumiankowej”, „Co kapelusz jeść powinien” i „Lekarstwo na krowę i inne opowiadania”.

Podczas spotkania dzieci poznały poszczególne etapy powstawania książki od pomysłu autora aż do półki w księgarni lub bibliotece. Autorka opowiadała o inspiracjach do swoich książek, pierwowzorach bohaterów, również tych ze świata zwierząt. Dużą atrakcją były szmaciane maskotki przedstawiające postacie z książek – Sklotę i sympatyczną krowę. Tradycyjnie na zakończenie spotkania p. Agnieszka wpisywała pamiątkowe dedykacje do zakupionych książek.

  Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Biblioteka czeka" Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Oddział w Sieradzu, dofinansowanego ze środków Urzędu Miasta – Zadanie publiczne nr 4 „Wzbogacanie życia kulturalnego Sieradza poprzez imprezy o charakterze środowiskowym, lokalnym i ponadlokalnym".


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

15 Kwi. 2021, czwartek, godz.: 10:00
Spotkanie on-line z Jonną Olech - z tłumaczeniem na PJM
16 Kwi. 2021, piątek, godz.: 10:00
Spotkanie online z Zofią Stanecką
22 Kwi. 2021, czwartek, godz.: 14:00
Spotkanie on-line z Konradem Lewandowskim