Łódzkie Czyta

Spotkanie z podróżnikiem Marcinem Szymczakiem „Po obu stronach Gór Skalistych. USA i Kanada.”

4 grudnia 2019 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie z podróżnikiem Marcinem Szymczakiem „Po obu stronach Gór Skalistych. USA i Kanada.”

Nasz gość opowiedział o pięciotygodniowej podróż wzdłuż wzburzonego Pacyfiku od kanadyjskiej Vancouver Island po amerykański Oregon. Trasę kilku tysięcy kilometrów odbył wraz z żoną i dziećmi.
Słuchaliśmy o wędrówce po ośnieżonych graniach Gór Kaskadowych w rejonie Mt. Baker i czterotysięcznego Mt. Rainier. O biwakach w zielonych dolinach górskich parków narodowych Kanady. O wspinaczce na wulkany w Crater Lake i pod górę św. Heleny. Pan Marcin dzielił się też swymi wrażeniami nad bezkresnymi przestrzeniami Montany, Alberty i Kolumbii Brytyjskiej. Zarażał zauroczeniem nieziemskimi kolorami gejzerów w Yellowstone. Dzięki pokazowi slajdów widzieliśmy te wszystkie zapierające dech w piesiach krajobrazy oraz wiele żyjących tam  dzikich zwierząt – karibu, kozły śnieżne, świstaki. Poczuliśmy się też tak jakbyśmy sami spotkali się „oko w oko” z baribalami.

Spotkanie zorganizowano w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Łodzi oraz Instytutem Książki.


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń