Łódzkie Czyta

ŚLADAMI PRZESZŁOŚCI ŁĘCZYCY – ŁĘCZYCA DAWNA I OBECNA

ŚLADAMI PRZESZŁOŚCI ŁĘCZYCY – ŁĘCZYCA DAWNA I OBECNA

24 września  2020 roku na terenie naszego miasta została rozegrana gra miejska podczas, której uczestnicy poznawali historię miasta. Szukali zmian w architekturze miejskiej jakie zachodziły na przestrzeni lat. W grze uczestniczyła młodzież z czterech łęczyckich szkół: Szkoły Podstawowej Nr 3 i 4, Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej oraz Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych. Pięć drużyn rywalizowało ze sobą rozwiązując zadania w poszczególnych Punktach Kontrolnych, znajdujących się w charakterystycznych dla Łęczycy miejscach. Do zadań z historii miasta przygotowano plansze z fotografiami budynków już nie istniejących takich jak Cerkiew prawosławna ,Synagoga czy kościół ewangelicko-augsburski. Pomocne okazały się puzzle z Synagogą oraz słownik łacińsko-polski do tłumaczenia łacińskich sentencji. Grę urozmaiciły postacie Żyda, niemieckiego ewangelika, Rajcy miejskiego i Diabła Boruty szlachcica, który witał wszystkich na dziedzińcu łęczyckiego zamku i zadawał zagadki. Ostatnim zadaniem było zrobienie pająka ze słomy i bibuły. Wszystkie drużyny poradziły sobie wspaniale. Wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łęczycy pod kierunkiem Pani Danuty Domińczak.

Gratulujemy wszystkim drużynom. Dziękujemy za wspólną zabawę i odkrywanie miejsc naszego miasta.

Grę zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy przy współudziale Biblioteki Pedagogicznej, Muzeum w Łęczycy, Punktu Informacji Turystycznej, Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej.

Gra miejska „Śladami przeszłości Łęczycy – Łęczyca dawna i obecna”  odbyła się w ramach projektu „Łęczyckie podróże po literaturze” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń