Łódzkie Czyta

Poznali tajemnicę zaginionego rękopisu

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zaprosiła młodzież klas VII-VIII szkół podstawowych z terenu powiatu sieradzkiego do udziału w grze miejskiej online "Tajemnica zaginionego rękopisu". Początkowo, gra miejska była przewidziana w formie stacjonarnej, jednak ze względu na pandemię Covid-19 musieliśmy zmienić jej formułę.


1 grudnia 2020 r. uczestnicy gry miejskiej zmierzyli się z zadaniami w quizie przygotowanym za pomocą aplikacji "Kahoot!".

Wskazówek do udzielenia poprawnych odpowiedzi można było szukać w filmie, który powstał we współpracy z Muzeum Okręgowym w Sieradzu, Biurem Wystaw Artystycznych i oddziałem sieradzkiego PTTK. W filmie przedstawiono najważniejsze fakty z zakresu działania ww. instytucji. W realizację filmu zaangażowane były również: Joanna Maksajda i Joanna Chachuła, pracownicy PBP Sieradz.

Po obejrzeniu filmu wprowadzającego do tematyki młodzi detektywi mogli wykorzystać nowo nabytą wiedzę, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące Sieradza, zarówno miejsc, zabytków, jak i postaci związanych z miastem.

Przykładowe pytania: kto może korzystać ze zbiorów Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu, ile lat ma budynek teatru Miejskiego, skąd wzięło się powiedzenie "czytać od deski do deski", jaką rolę pełniła w sieradzkim zamku rotunda, w jakim mieście Ary Szternfeld spędził ostatnie lata życia.

Po emocjonującej rozgrywce zwycięstwo przypadło drużynie z Barczewa w składzie: Liwia Obała, Roksana Walczak, Maja Szremska, Szymon Stępień (Zespół Szkolno- Przedszkolny w Barczewie).

Tajemnicę zaginionego rękopisu rozwiązały także drużyny z Cielc i Stolca w składzie: Marzena Gidelska, Roksana Serafińska, Weronika Nawrocka, Klaudia Walczak (Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Cielcach) oraz Iga Mazurek, Karol Osmelak, Kamil Ciołek, Patryk Krzemianowski (Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 roku w Stolcu).
Ze wszystkimi uczestnikami konkursu będziemy się kontaktować i indywidualnie ustalać termin odbioru nagród oraz dyplomów.

Gratulujemy wiedzy i zapraszamy do udziału w kolejnych naszych konkursach!


Gra miejska online odbyła się w ramach projektu "Pozwól mi szukać siebie" realizowanego w ramach programu Partnerstwo dla książki dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Funduszu Promocji Kultury.


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń