Łódzkie Czyta

Spotkanie z podróżnikiem Piotrem Wnukiem - Laos

23 września 2021 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy  po prawie rocznej przerwie zaprosiła miłośników podróży na spotkanie z Piotrem Wnukiem– pasjonatem podróży w stylu wagabundy przemierzającym świat autostopem, lokalnym transportem, motorem, rowerem lub na piechotę. Do tej pory odwiedził 40 krajów, m. in. Laos, Birmę, Kambodżę, Wietnam, Tajlandię, Japonię, Iran, Liban, Maroko, Nową Zelandię, Norwegię, Bałkany i wiele innych. Pan Piotr uwielbia schodzić z utartych szlaków i szuka miejsc niekomercyjnych, aby poznać kulturę odwiedzanego kraju oraz ludzi i ich prawdziwe życie, na co dzień.

Jednym z etapów czteromiesięcznej podróży po Indochinach był Laos, kraj przesycony buddyzmem, zamieszkały przez niesłychanie serdecznych, bezinteresownie pomocnych, przesympatycznych ludzi. Niezwykłe zdjęcia okraszone zostały opowieścią o sposobach podróżowania lokalnym transportem, która  trwa dwanaście godzin zamiast przewidzianych sześciu, dlaczego czasem jest problem kupić coś w sklepie, bo właściciel akurat… śpi oraz jak podróżować autostopem, gdzie spać i jak jeść „lepki ryż”.

Nie zabrakło przygód: jak mrówki wygryzły podłogę i weszły w nocy do namiotu oraz o tym, jak podczas podróży łodzią po rzece Nam Ou wraz ze swoim kompanem z Syberii Dmitrijem wywróciła się łódka i trzeba było skorzystać z pomocy mieszkańców okolicznych wiosek.
Dowiedzieliśmy się również jak komercyjna turystyka wpływa na postrzeganie ludzi zachodu przez Laotańczyków i jaki wpływ ma na nich samych.


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń