Łódzkie Czyta

Kampania "Łódzkie czyta" w Dmosinie

W ramach kampanii „Łódzkie Czyta” WIMBP w Łodzi ogłosiła wiele konkursów i zaprosiła do udziału w nich biblioteki z województwa. Gminna Biblioteka Publiczna w Dmosinie postanowiła przyłączyć się do kampanii szerząc, na różne sposoby, czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży naszej gminy.      

Przystąpiliśmy do: Konkursu Fotograficznego „Z książką mi do twarzy”, konkursu „Korespondencja  źródłem wiedzy i inspiracji” oraz akcji „”Pisanie listów do przyszłych pokoleń”. Kolejna inicjatywa, której się podjęliśmy to ogłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ozorkowie ”XV Wojewódzki Konkurs Poetycki im. K.K Baczyńskiego”. 

Aby przybliżyć temat naszym czytelnikom zorganizowaliśmy w miesiącu wrześniu lekcje biblioteczne. Podczas zajęć dzieci i młodzież zapoznały się ze znaczeniem słowa korespondencja oraz poznały wybrane listy, które mogą być inspiracją do napisania listu. W spotkaniach tych uczestniczyło ponad 140 osób - dzieci z klas O i klas IV oraz młodzież z I klasy Gimnazjum.

Niektóre dzieci i młodzież zadeklarowały swój udział w omawianych konkursach. Wpłynęły interesujące prace zarówno na konkurs fotograficzny,  konkurs „Korespondencja źródłem wiedzy i inspiracji”, jak i na konkurs organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im K.K Baczyńskiego w Ozorkowie. Z czego bardzo się cieszymy.


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

29 Cze. 2021, wtorek, godz.: 08:00
Brzechwa dzieciom
29 Cze. 2021, wtorek, godz.: 08:00
Konkurs dla uczniów szkół średnich "Być jak Zapolska"