Łódzkie Czyta

Rok Janusza Korczaka

Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 16 września 2011 r. ustanowiono rok 2012 – Rokiem Janusza Korczaka.

Jest to hołd dla wielkiego człowieka, pedagoga, pisarza, publicysty, lekarza i działacza społecznego. Całe życie poświęcił nauce jak kochać, wychowywać i kształtować młode pokolenie. Nauki Janusza Korczaka są wciąż aktualne:

„Przede wszystkim należy uczyć dziecko patrzeć, rozumować i kochać, potem dopiero uczy się je czytać, należy nauczyć młodzieńca chcieć i móc działać, a nie tylko wiele wiedzieć i umieć….”

Z tej okazji w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Szadku odbyła się lekcja biblioteczna, w której wzięli udział uczniowie klas szóstych z Zespołu Szkół w Szadku. Po krótkim przedstawieniu sylwetki i twórczości Janusza Korczaka pracownik biblioteki przeczytał wybrane fragmenty książki Beaty Ostrowieckiej „Jest taka historia: Opowieść o Januszu Korczaku”. Na spotkaniu wykorzystano fragmenty filmu „Korczak” – Andrzeja Wajdy.

Następnym etapem lekcji był quiz dla dzieci, który zakończyła prezentacja z poprawnymi odpowiedziami. Na pamiątkę uczniowie otrzymali karty uczestnictwa w lekcji bibliotecznej.

Podobne spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Prusinowicach.


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

29 Cze. 2021, wtorek, godz.: 08:00
Brzechwa dzieciom
29 Cze. 2021, wtorek, godz.: 08:00
Konkurs dla uczniów szkół średnich "Być jak Zapolska"