Łódzkie Czyta

Gala Latających Babć

26 października 2012 roku o godz. 17: 00 w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi przy ul. Rzgowskiej 17a odbyła się Gala Latających Babć, będąca uroczystym podsumowaniem konkursu rysunkowego „Dzieci ilustrują książeczkę”. Na konkurs, co podkreślała autorka i koordynatorka projektu, pani Urszula Machcińska, wpłynęło przeszło trzysta prac. Było z czego wybierać - w kolorowej bajkowej książce opublikowano ilustracje prawie stu dziecięcych autorów! I przyszli na galę ze swoimi rodzicami, podekscytowani i bardzo szczęśliwi, że zostali tak docenieni.

Patronat honorowy objął Łódzki Urząd Wojewódzki  oraz  Fundacja Ona Ona Ona Agaty Młynarskiej. Galę uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz miasta: wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska oraz wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski. Pani Urszula Machcińska bardzo podziękowała za pomoc naszej Bibliotece, silnie zaakcentowano wielkie wsparcie WiMBP w realizację tego projektu, nasza koleżanka Julita Lendzian-Twardowska została doceniona za pracę nad książką (skład i opracowanie graficzne). Po wstępnej uroczystości uhonorowania ludzi i instytucji, którzy przyczynili się do wydania książki, ze swoim przedstawieniem wystąpiły Latające Babcie. Imponowały dużym wyczuciem aktorskim i świetną dykcją, a dzięki kapitalnemu kontaktowi z widzami od razu zjednały sobie publiczność dziecięcą, która żywo reagowała na wszystko to, co działo się na scenie. Dzieci nagradzały występy gorącymi brawami i wzruszyły aktorki współtworzeniem tego bajkowego show - często dopowiadały kwestie ot tak, same z siebie.

Po występie Babć miały miejsce, też przyjęte bardzo ciepło, popisy uczniów Niepublicznej Szkoły Baletowej.

Wreszcie nastąpił główny punkt programu: Latające Babcie każdego z dziecięcych autorów ilustracji uhonorowały książką. Każde dziecko pozowało też do pamiątkowego zdjęcia. Niedługo potem utworzyła się długa kolejka do Babć po autografy.

A na koniec gali na tych małych i tych dużych czekał pyszny truskawkowo-śmietankowy tort!

Dariusz Staniszewski


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń