Łódzkie Czyta

Stróża, to Kraina miodem i mlekiem płynąca

Jeżeli sprawdzą się tegoroczne wróżby katarzynkowe, to Stróża stanie się krainą miodem i mlekiem płynącą. Wróżki Adgam i Airam zobaczyły nadchodzącą przyszłość. To tutaj padną najwyższe wygrane w totolotka. Przyszli biznesmeni już planują: hotele, restauracje, centra kultury i sportu, salony samochodowe, firmy budowlane, centra agroturystyczne i długo by wymieniać jeszcze, co w przyszłości tutaj powstanie.

Nie zaginą też zawody takie jak: fryzjer, górnik, leśniczy, hutnik, policjant, strażak, sprzedawca. Będziemy mieli sławnych pisarzy, dziennikarzy, sportowców, gwiazdy estrady, a wśród nich, laureatów prestiżowych nagród. Przyszłość dalsza jawi się słodko, kolorowo i bogato. Przyszłość bliższa niestety przewiduje niskie noty w szkole...

W tym roku, podobnie, jak w latach ubiegłych, biblioteka zamieniła się w klimatyczny gabinet wróżki. Były świece, karty, klucze, kule, kadzidełka, zaklęcia. Przybyło 16 osób. Po krótkim wprowadzeniu w klimat katarzynkowych tradycji, rozpoczęły się wróżby. W tle - jak zwykle - książki na wystawie Czary w literaturze. Znalazła się tam seria o Harrym Potterze, przygody czarownicy Bambarycji, przygody Belzebuba Świrusa i Tyrani Wampik z Wunschpunsch oraz wiele innych odnalezionych na półkach w naszej bibliotece.

Wieczór był pełen wrażeń a czas minął bardzo szybko. Dziękuję za wspólną zabawę i zapraszam do biblioteki.


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń