Łódzkie Czyta

Bibliotekarki powiatu łódzkiego wschodniego poznały sztukę opowiadania

Obraz bibliotekarki XXI wieku znacznie rożni się od tego, jaki utrwalił się w naszym społeczeństwie. Dziś pracownicy bibliotek stają przed nowymi wyzwaniami. Aby im sprostać muszą być dobrze przygotowani. Dlatego Miejska Biblioteka Publiczna w Koluszkach, realizująca zadania biblioteki powiatowej, zaprosiła wszystkie biblioteki powiatu łódzkiego wschodniego do udziału w szkoleniu „sztuka opowiadania”. Poprowadził je Michał Malinowski, kustosz a zarazem dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Pan Michał jest również trenerem kreatywności. Program warsztatów jest oparty na technikach przekazu

ustnego praktykowanych przez tradycyjnych opowiadaczy z Afryki oraz współczesnych opowiadaczy z USA, Kanady, Hiszpanii, Francji, krajów arabskich i Indii.

Bibliotekarze uczyli się w jaki sposób konstruować historię, jak umiejętnie wplatać gesty, ruch czy dźwięk. Nie zabrakło również praktycznych ćwiczeń, które wykazały, że nie jest łatwo opowiedzieć bajkę.

Zajęcia mają na celu kształtowanie u uczestników postawy aktywności, przedsiębiorczości, oryginalności i pomysłowości, bo jak twierdzi dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, wyobraźnia ludzka nie zna granic.


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń