Łódzkie Czyta

Warsztaty Decoupage i co nowego za miedzą?

29 listopada  i 4 grudnia 2012 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy  odbyły się kolejne spotkania w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, finansowane z mikrograntu „Podaj dalej”-  prowadzone przez  Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Organizatorem spotkań była MiPBP, która jest biblioteką wiodącą w programie.

Uczestnikami spotkania byli Bibliotekarze z wszystkich Bibliotek Gminnych w powiecie łęczyckim. Na jednym spotkaniu zostały zorganizowane warsztaty decoupagu, które były przykładem w jaki sposób można przeprowadzić warsztaty rękodzielnicze w bibliotece. Ujawniły się również talenty naszych bibliotekarek. Pani Sławomira Smul z Biblioteki w Besiekierach uczyła jak wykonać bombkę techniką origami przestrzennego z papieru. Podczas grudniowego spotkania

każda z Bibliotek przygotowała prezentację multimedialną z działalności swojej placówki. Bardzo ciekawą relację ze szkolenia specjalistycznego „Miejsce dla młodych” przedstawiła Angelika Mrozińska, która od wielu lat pracuje w Oddziale dla dzieci MiPBP w Łęczycy. Spotkanie zakończyliśmy bardzo świątecznym akcentem – wyklejaniem bombek techniką decoupage.

Nadmienić trzeba, iż 22 listopada br. odbyło się wirtualne spotkanie z bibliotekarzami,do którego został wykorzystany sprzęt otrzymany od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, której partnerem jest Fundacja Billa i Melindy Gates. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń