Łódzkie Czyta

Wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2012 Rokiem Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Biblioteka Pedagogiczna, pragnąc włączyć się w ogólnopolskie obchody, mające na celu  podkreślenie  znaczenie edukacji dla rozwoju i wykorzystania potencjału starszego pokolenia, zorganizowała dla słuchaczy Łowickiego UTW spotkanie z panem Zdzisławem Kryściakiem, z Koła Przewodników w Łowiczu.

Zgromadzeni  w Domu Nauczyciela w czwartkowe popołudnie, członkowie Koła literackiego, wysłuchali wykładu pt. „Civitates orbis terrarum” – Łowicz w atlasie znamienitych miast świata, który prelegent uatrakcyjnił ciekawą prezentacją multimedialną.

Pan Kryściak z pasją opowiadał o tym wyjątkowym dziele, sześciotomowym atlasie miast całego świata, publikowanym w Kolonii od roku 1572 do 1618, w którym zamieszczono widoki portretowe miast, rysowanych z natury.

Słuchaczy szczególnie zainteresował szósty tom dzieła wydany w 1617 roku , w którym  wśród widoków dwunastu miast Rzeczypospolitej z przełomu XVI i XVII wieku, znajduje się  plan panoramiczny Łowicza i obszerny opis miasta.


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń