Łódzkie Czyta

Zaczytany Łask

W poniedziałkowe przedpołudnie, 25 czerwca o godz. 11.00,  na skwerze przed Biblioteką Publiczną w Łasku odbyła się akcja promująca czytanie jako atrakcyjnej formy spędzanie wolnego czasu. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane pod hasłem KsięgoZbiór w ramach kampanii  „Łódzkie czyta”, do której przyłączyła się także łaska książnica. Akcja miała na celu promowanie czytelnictwa i zintegrowanie osób już czytających książki, wykreowanie pozytywnego wizerunku osoby czytającej oraz  informowanie społeczeństwa o  różnych miejscach i formach mogących zaspokoić potrzebę czytania. Przebieg akcji polegał na tym, aby tego samego dnia (25 czerwca), w tym samym czasie (godzina 11.00), w wybranych miejscach na terenie całego województwa łódzkiego spotkali się miłośnicy czytania wspólnie manifestujący swoją pasję. I tak również było w Łasku, gdzie w otoczeniu zieleni gościliśmy małych „stawiających pierwsze kroki” w czytelnictwie dzieci z Przedszkola nr 5 w Łasku. To oni gromadnie i z uśmiechami na twarzach wysłuchali opowiadania z morałem o kozie i lisie. Na kocyku wśród dziwiących się przechodniów, oglądających się z uśmiechem w naszą stronę zagłębialiśmy się w lekturze. Miłym akcentem kończącym kampanię  było pamiątkowe zdjęcie  w pomieszczeniu naszej książnicy.

Oprócz małych milusińskich na skwer przyszli także starsi miłośnicy czytania , aby  wspólnie zamanifestować swoją pasję i udowodnić, że czytać można wszędzie.

Akcja taka jak ta ,to dobry sposób na pozbycie się barier i wstydu przed pokazaniem się z książką w ręku wśród tłumu, aby zaczytać się w pięknie lektury. Zapewne jest to także inny, niespotykany, ale zarazem oryginalny sposób zachęcający do czytania i obcowania ze słowem pisanym.


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia