Łódzkie Czyta

VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki „Cena miłości ojczyzny”

Napisał kiedyś mistrz Jan Kochanowski „A jeśli komu droga otwarta do nieba, tym co służą ojczyźnie” Miłość do Boga, ojczyzny i ludzi wytyczyła szlak, którym bł. ks. Jerzy Popiełuszko przeszedł podczas swej ziemskiej wędrówki. Trud tej drogi i kamienne ścieżki peerelowskiej rzeczywistości, którymi kroczył, potrafił obracać w dobro. Słowa, którymi do nas mówił dodawały wiary w sens człowieczeństwa. Słuchając prostych prawd o umiłowaniu ojczyzny i bliźniego stawaliśmy się lepsi.

Niespisany testament kapelana „Solidarności”, to dziedzictwo, obok którego nie można przejść obojętnie. Dlatego oddając hołd bł. ks. Jerzemu i poszukując prawdy, która tak pięknie kształtuje postawy moralne wobec ojczyzny, przygotowaliśmy kolejną, VIII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki „Cena miłości do ojczyzny”.

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 15 lat i nie są członkami Związku Literatów Polskich ani Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Bo naszą ambicją jest również promowanie uzdolnionych twórców.

Na Państwa prace – maksymalnie trzy wiersze – czekamy do 15 listopada 2013 roku.

Regulamin konkursu „Cena miłości ojczyzny”

Organizator : Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku

Współorganizator : Miasto Radomsko


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń