Łódzkie Czyta

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Baśnie, naturalnie!”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi objęła patronat nad Ogólnopolskim Konkursem Plastycznym „Baśnie, naturalnie!”.

„Baśnie, naturalnie!” to wyjątkowe przedsięwzięcie mające na celu pobudzenie młodzieńczej kreatywności oraz zachęcić do czytania. W oparciu o interpretację wybranej baśni, uczniowie mają za zadanie wykonać kompozycję z materiałów naturalnych (takich jak np. kamyki, patyczki). Gotową kompozycję należy sfotografować i przesłać na adres Organizatorów.

Prace konkursowe będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych:

  1. uczniowie klas 0-3 szkoły podstawowej;
  2. uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej;
  3. uczniowie gimnazjum.

W każdej kategorii zostaną przyznane miejsca od pierwszego do trzeciego, Organizatorzy dopuszczają możliwość przyznania również wyróżnień. Jedna szkoła/ instytucja kultury może zgłosić nie więcej niż trzy prace.

Ze względu na to, że Organizatorom zależy na pobudzeniu w uczestnikach inwencji twórczej podczas interpretowania testu literackiego, wyłonieniu najbardziej kreatywnej pracy oraz zachęceniu do sięgnięcia po narzędzia multimedialne, podczas oceny prac Jury  szczególną uwagę poświęci pomysłowości, technice wykonania oraz walorom artystycznym kompozycji.

Prace konkursowe należy przesłać w formie pliku graficznego do dnia 20 grudnia 2016 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w temacie wpisując „Baśnie, naturalnie!”). Kartę zgłoszenia wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych należy przesłać tradycyjną pocztą, kierując je na adres:

SZKOŁY MIKRON Edelman, Bem Spółka Jawna

Gimnazjum MIKRON

93-558 Łódź ul. Piękna 30/32 

Szczegółowe informacje ( w tym regulamin oraz dokumenty do pobrania) można znaleźć na stronie  www.basnie-naturalnie.blogspot.com.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!


Partnerzy


 
 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń