Łódzkie Czyta

"Cytat najbliższy memu sercu" - relacja z podsumowania konkursu literackiego dla młodzieży w Sieradzu

27 października 2017 r. o godz. 12:00 odbyło się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu podsumowanie konkursu literackiego dla młodzieży "Cytat najbliższy memu sercu".

Mieliśmy przyjemność gościć uczestników konkursu, ich nauczycieli i rodziców oraz przedstawicieli lokalnych mediów.

Spotkanie rozpoczął wykład polonistki Alicji Antoniewicz "Ciekawostki o języku polskim".

Konkurs został zorganizowany w ramach projektu "Drogowskazy literackie", na który biblioteka pozyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Promocja czytelnictwa 2017". O konkursie informowaliśmy już od sierpnia br. na stronie internetowej biblioteki i na Facebooku. Regulaminy zostały rozesłane do szkół mieszczących się na terenie Sieradza i powiatu sieradzkiego oraz do bibliotek gminnych. Przy promocji konkursu współpracowaliśmy z Rozgłośnią Regionalną "Nasze Radio 104,7 FM" i Telewizją Regionalną 8TVR.PL.

Na konkurs wpłynęło 39 prac konkursowych.

Prace oceniło jury w składzie:

  • Ewa Jaśkiewicz – przewodnicząca komisji, polonistka,
  • Elżbieta Sośnicka – prezenter i redaktor programowa Rozgłośni Regionalnej „Nasze Radio 104,7 FM”,
  • Tomasz Oszczęda – dr nauk humanistycznych, dziennikarz.

Komisja, po wcześniejszym zapoznaniu się z pracami, na posiedzeniu w dniu 24 października 2017 r. postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

  • miejsce pierwsze – Julia Ciesiełkiewicz z I Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu
  • miejsce drugie – Luiza Janko z I Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu i Marika Salamon ze Szkoły Podstawowej w Brąszewicach (oddział gimnazjalny),
  • miejsce trzecie – Zuzanna Jachimiak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sieradzu (oddział gimnazjalny), Justyna Olejnik ze Szkoły Podstawowej w Charłupi Wielkiej (oddział gimnazjalny),Ewelina Kosatka z I Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu

wyróżnienia:

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Ponadto nagrodami w konkursie były czytniki książek elektronicznych (dla osób, które zajęły I, II i III miejsca) oraz książki (dla osób wyróżnionych i pozostałych uczestników konkursu).

Konkurs "Cytat najbliższy memu sercu" jest jednym z elementów projektu "Drogowskazy literackie". Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Partnerzy